Termobox – tajemnica zamknięta w skrzyni

Dla pracowników

Termoboxy są to pudełka, które zabezpieczają różne produkty w czasie transportu. Jest to przeważnie żywność. Posiadają właściwości izolacyjne, dzięki czemu przewożone produkty są zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami, a ponadto działaniem temperatury, wilgoci i światła.

Pojemnik termoizolacyjny

Korzysta z niego zaplecze gastronomiczne, które stara się sprostać wszelkim wymaganiom klientów i dostarczyć im posiłki w odpowiedniej konsystencji oraz temperaturze.

Pojemniki termiczne na jedzenie, które znalazły zastosowanie w małej i dużej gastronomii, posiadają specjalną konstrukcję.

Punkty gastronomiczne oferujące dowóz jedzenia i firmy kateringowe, muszą szczególnie zadbać o jakość oferowanych usług. Pojemnik termiczny, który będzie przez nie wykorzystywany do transportu, musi być wytrzymały, gwarantować odpowiednią pakowność i możliwość przewożenia ciepłych i zimnych potraw.

Jakie są rodzaje pojemników termicznych na jedzenie?

Termoboxy różnią się wielkościach kształtem. Mogą być bardzo duże i posiadać podwójne ścianki. Taki pojemnik termiczny na jedzenie jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. W środku posiada półki lub szuflady, przystosowane do przewożenia żywności w zakresie temperatur od -40 st.C do 100 st.C.

Te duże pojemniki są przystosowane do mycia w zmywarce. Korzysta z nich przede wszystkim catering. Jeśli gastronomia dba o jakość usług, to postara się o możliwość dostarczania zamówionych dań w takich właśnie termoboxach.

Małe pojemniczki termiczne na jedzenie

Jeśli kupujemy dania obiadowe na wynos, to przeważnie gastronomia oferuje małe pojemniczki termiczne, które są przeznaczone do jednorazowego użytku.

Pojemniczki te wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu, który standardowo jest w białym kolorze. Posiadają one przeważnie zabezpieczenie w postaci nakrywki, albo gastronomia może je zafoliować.