tematyczna impreza integracyjna

Dlaczego firmy dbają o pracowników?

Dla pracowników

Duże zachodnie korporacje, które coraz częściej otwierają siedziby w Polsce, słyną z niezwykłej wręcz troski o pracownika. Z czego to wynika? Dlaczego zagraniczne firmy organizują imprezy integracyjne oraz gwarantują szerokie wsparcie socjalne?

Szczęście pracownika a jego wydajność

Niewątpliwie, troska o pracownika nie jest zwykle bezinteresowna. Rzecz w tym, iż jeśli człowiek jest szczęśliwy to jest również bardziej wydajny, niezależnie od tego czym się zajmuje. Dlatego też, pracodawcy starają się zapewnić swoim pracownikom jak najwięcej zadowolenia. Niemniej jednak, to tylko jedna z wielu przyczyn, dla których korporacje dbają o swoich pracowników.

Opinia w branży

Można wręcz stwierdzić, że firmy prześcigają się w organizacji tematycznych imprez firmowych, które są wystawne oraz drogie. Dlaczego jednak tak się dzieje? Jaki sens ma wydawanie pieniędzy firmowych na imprezy integracyjne? Niewątpliwie, w dużej mierze chodzi o to, aby zrobić wrażenie na ludziach z branży. Firmom zależy, aby były postrzegane jako prestiżowe i bogate. Ponadto, wolą również być postrzegane jako takie, w których każdy pracownik jest ważny.

Dzięki tego typu postępowaniu dane przedsiębiorstwo znajduje lepszych klientów. Ponadto, napływa do niego również więcej aplikacji o pracę, przez co łatwiej znaleźć dobrych specjalistów.

Poświęcenie dla firmy

Niewątpliwie, wszelkie imprezy firmowe oraz rozmaite udogodnienia dla pracowników mają także swój ukryty cel. Chodzi o to, aby pracownik dał się przekonać, że warto ciężko pracować dla jego firmy. Bez wątpienia często się to udaje, gdyż wielu ludzi jest mocno przywiązanych do swoich zakładów pracy. Są nawet w stanie wiele poświecić, aby tylko zadbać o dobro firmy. Poświęcenie tego rodzaju wynika z motywacji wewnętrznej do pracy spowodowanej sympatią do firmy.