letni event dla miasta

Jak skutecznie współpracować z agencją eventową?

Dla pracodawców

Organizacja eventu to spore przedsięwzięcie. Prace należy rozpocząć już kilka miesięcy temu. Jednak przy tak dużym wydarzeniu lepiej nie robić tego samu. Zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia w organizacji tego typu wydarzeń. Organizację najlepiej jest powierzyć profesjonalnej agencji eventowej. Zanim to zrobimy, warto jest poznać kilka zasad dobrej współpracy z agencją. Oto kilka z nich.

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru odpowiedniej agencji. Wszytko bowiem zależy od typu i charakteru organizowanego wydarzenia. Każda agencja specjalizuje się w różnych typach imprez. Wybrać należy taką, która posiada doświadczenie w organizacji takich eventów, jaki sami chcemy zorganizować.

Kolejnym etapem będzie przekazanie agencji informacji dotyczących naszych oczekiwań. W tym celu wypełnić należy brief. Wszystkie informacje muszą być przekazane w sposób bardzo szczegółowy. Należy podać budżet, grupę docelową, cel i charakter wydarzenia. Wszytko po to, aby agencja eventowa nie musiała się niczego domyślać. Na podstawie przekazanych informacji agencja przygotuje ofertę. Ważne, aby kontakt z agencją nastąpił odpowiednio wcześnie przed terminem planowego eventu. Dzięki temu agencja będzie miała szansę wszystko dokładnie przygotować.

Po zaakceptowaniu oferty agencja będzie mogła przystąpić do pracy. W pierwszej kolejności określić należy szczegółowy harmonogram wszystkich prac. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć na jakim etapie jesteśmy. To też dobre narzędzie to oceny postępu prac agencji. Ważne jest także wyznaczenie osób do kontaktu po obu stronach. To zdecydowanie ułatwi współpracę podczas organizacji imprezy.

Eventy to szczególny rodzaj imprez. Jeśli powierza się ich organizację profesjonalnej agencji to należy zaufać jej pracownikom. Agencja nic dobrego nie zdziała jeśli będziemy torpedować wszelkie jej pomyły i poczynania.

Przy organizacji takiego wydarzenia najważniejsze jest ścisłe trzymanie się terminów. Po to stworzony został harmonogram. Pamiętaj jednak należy, że dotrzymywanie terminów dotyczy obu stron.