szuflada na klawiature

Ergonomia biurowa w hurtowni artykułów biurowych

Dla pracowników

Bardzo istotnym elementem pracy w biurze jest zadbanie o to, aby organizm pracownika nie ucierpiał pod wpływem długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Poza istotnym uświadomieniem pracownika o ćwiczeniach rozciągających, jakie należy wykonywać w przerwach od pracy oraz dbaniu o odpowiednie ustawienie podłokietników, monitora, oparcia krzesła i jego wysokości, warto zainwestować w sprzęt biurowy, który wspomoże osoby pracujące w biurze w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Każda profesjonalna hurtownia artykułów biurowych, choć kojarzona przede wszystkim z artykułami szkolnymi, posiada w ofercie sprzęty wspomagające ergonomię w biurze.

Ergonomiczne urządzenie miejsca pracy biurowej

podstawa pod monitor

W celu zapobiegania bólom karku i szyi warto zainwestować w podstawkę do laptopa lub monitora. Pozwoli ona na ustawienie ekranu na odpowiedniej wysokości względem oczu, dzięki czemu możliwe będzie zniwelowanie napięcia poprzez skorygowanie ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa. Podstawka może mieć formę stojącą, lub być w formie montowanego do ściany ramienia, na którym mocowany jest monitor. Dostępne są również pionowe podstawki na dokumenty.

Bóle nadgarstków są jednym z kolejnych nieprzyjemnych efektów długotrwałej pracy biurowej. Można ich uniknąć dzięki podkładkom piankowym lub żelowym, zarówno przed klawiaturą, jak i myszką komputerową. Pozwoli to na uzyskanie naturalnej pozycji dłoni podczas korzystania z komputera i zniwelowanie napięć.

Ergonomia pracy jest bardzo ważnym zagadnieniem i warto o nią zadbać. Dostępność potrzebnych artykułów w hurtowniach artykułów biurowych powoduje, że zadbanie o ten aspekt pracy w biurze jest bardzo proste.