Czym jest obwoluta?

Dla pracodawców

Obwoluta wykorzystywana jest od bardzo wielu lat, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym ona tak naprawdę jest i do czego służy. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Obwoluta najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak zwykła papierowa okładka, która nakładana jest na podstawową okładkę książki. Okładki tego typu bardzo często mają zagięte brzegi. Głównym zadaniem obwoluty jest zabezpieczenie książki przed zniszczeniem oraz podniesienie jej prestiżu i rangi wydawcy. Warto wspomnieć także i o tym, że na obwolucie można drukować dodatkowe informacje albo umieszczać specjalne obrazki. Większość producentów, aby uzyskać lepszy efekt dodatkowo lakieruje albo laminuje obwolutę, dzięki czemu prezentuje się ona bardzo okazale.

Drugie znaczenie

W dzisiejszych czasach obwolutą nazywamy również materiały biurowe pokroju koszulek na dokumenty. Tutaj również głównym zadaniem obwoluty jest oczywiście zabezpieczenie ważnych dokumentów przed zaplamieniem i zniszczeniem. Obwoluta wykonana jest zazwyczaj w dość cienkiego tworzywa sztucznego, które bardzo często jest dekoracyjnie lakierowane. Na półkach sklepowych można znaleźć matowe, przezroczyste, kolorowe i krystaliczne obwoluty. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie produkty, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania i preferencje.