Kostkarka do lodu – przepis na mrożoną kawę i milkshake’a

Dla pracowników

Gdy myślimy o kostkarce do lodu do głowy przychodzi nam, rzecz jasna, lód do napojów. Lód jest też elementów dwóch napojów – milkshake’ów i kawy mrożonej. Nie są to skomplikowane desery, ale pozwolą nam poczuć się jak w kawiarni czy zaskoczyć gości. Kostkarka do lodu – przepis na mrożoną kawę i milkshake’a. Jak wykonać te proste napoje?

Kawa mrożona – maszynka do lodu przepisy

Do mrożonej kawy potrzebujemy ostudzonej kawy (jeden shot espresso lub jedna łyżka rozpuszczalnej rozpuszczona w jednej łyżce wody – ma to być bardzo mocny ekstrakt), około 200 ml mleka i szklanki lodu. Dodatkami, które dodadzą smaku, mogą być syropu do kawy bądź cynamon czy ekstrakt z wanilii. Możemy też dodać cukier – w postaci syropu cukrowego bądź sypany (pamiętajmy, by rozpuścić go w kawie, gdy ta jest jeszcze gorąca). Składniki te wystarczy wrzucić do blendera i zmiksować. Lód można dorzucać stopniowo, jeśli urządzenie nie ma dużej mocy.

Maszyna do lodu ułatwia przygotowanie mrożonej kawy czy milkshake’a, gdyż potrzebna będzie spora ilość lodu – na kilka napojów jedna tacka lodu nie wystarczyłaby, skoro jeden napój wymaga około szklanki lodu.

Milkshake – przepisy z wykorzystaniem maszynki do lodu

Do zrobienia milkshake’a potrzebujemy jedynie około 200 ml mleka, syropu smakowego i szklanki lodu. Cukier nie będzie potrzebny – syrop powinien wystarczyć nawet fanom słodkości. Składniki wystarczy zmiksować i gotowe!

Milkshake’a bądź kawę mrożoną warto też udekorować. Wystarczy bita śmietana (gotowa, kupiona w spreju, bądź zrobiona w domu). Desery można posypać też czekoladą startą na tarce, kolorową posypką bądź udekorować specjalnym sosem. Nie zapomnijmy o słomce. Najlepiej mieć w domu zestaw słomek wykonanych z metalu – są najbardziej przyjazne dla środowiska oraz nigdy się nie skończą, gdyż można je umyć setki razy.

Więcej informacji: https://sklep.technica.pl/kostkarki-do-lodu