Jakie aspekty należy uwzględnić wybierając szafę chłodniczą?

Dla pracodawców

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w gastronomii bardzo istotne znaczenie ma świeżość potraw i przedmiotów. Lokal, który chce zagwarantować swoim klientom świeże dania będzie potrzebował zarówno najwyższej możliwej jakości składników, jak i profesjonalnych szaf chłodniczych. Czym należy jednak sugerować się przy ich wyborze.

Funkcjonalność

Szafa chłodnicza gastronomiczna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Rekomendowane jest zatem uwzględnienie położenia półek czy jakości wykończenia wnętrza. Nie można oczywiście zapomnieć o sprawdzeniu uchwytów przeznaczonych do otwierania drzwi. Godny uwagi jest fakt, że wszystkie wspomniane cechy będą oddziaływały nie tylko na wygodę użytkowania, ale również żywotność szafy. Należy zatem zweryfikować czy szafy chłodnicze będą w stanie spełnić wymagania kucharzy. Produkty powinny także zdać egzamin w bardzo wymagających warunkach.

Obsługa serwisowa

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w szafę chłodniczą od renomowanego producenta. Można mieć bowiem wtedy pewność, że szybkiej, a także niezawodnej obsługi posprzedażowej.

Gwarancja

Należy mieć świadomość, że na szafy chłodnicze dostępne na rynku przeważnie przysługuje 12 miesięcy gwarancji. Godny uwagi jest fakt, że wśród licznych producentów zdarzają się także wyjątki. Część firm przyznaje bowiem 24 miesięczne gwarancje. Klient będzie miał wtedy całkowitą pewność, że dany producent jest przekonany o bezawaryjności swoich produktów.

Jaką efektywność energetyczną ma szafa chłodnicza gastronomiczna?

Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zwrócenie uwagi na zużycie energii przez szafę w skali roku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i mają w swojej szerokiej ofercie ekologiczne szafy. Wspomniane produkty będą wymagały zdecydowanie mniejszego zapotrzebowania energetycznego.

Źródło: technica.pl