Rodzaje sejfów – jak wybrać dobrą kasetkę na pieniądze

Dla pracodawców

Od wieków szukano skutecznego sposobu na zabezpieczenie swoich dóbr. Jednym z bardziej popularnych, i co ciekawe, nadal niezwykle użytecznych jest zamykanie ich w sejfie. Niezależnie czy mieliśmy, drogocenne dzieło sztuki, kilka sztabek złota czy też po prostu pieniądze, schowanie ich do odpowiedniego sejfu zapewniało, że będą one bezpieczne. Odpowiedniego, ponieważ wraz z rozwojem technologii, a także naszych potrzeb, powstawały coraz to nowsze ich odmiany. Które z nich mogą być dla nas użyteczne jeśli chcemy zabezpieczyć swoje pieniądze?

Rodzaje sejfów – kasetki na pieniądze i nie tylko

ścienne -montowane w ścianie działowej domu. Ze względu, na duży koszt, a także problematykę związaną z planowaniem przestrzennym, nie jest najczęstszym wyborem

Meblowe – montowane w meblach, ich niewątpliwym plusem jest to, że w porównaniu do sejfów ściennych można zamontować je niemal w każdym miejscu w domu

wolnostojące – zazwyczaj mają większą pojemność niż te wymienione wyżej, również możliwe jest niemal dowolne zagospodarowanie ich w ramach przestrzeni mieszkalnej. 

Kasetki – to małe pojemniki, pudełka, zabezpieczane za pomocną klucza bądź kodu. Idealnie sprawdzą się w firmach czy restauracjach jako zabezpieczenie np. dziennego utargu.

Kasetki na pieniądze – jak wybrać najlepszą

Wybór dobrej kasetki https://biurwa.pl/sejfy-i-kasetki-na-pieniadze z jednej strony jest prosty. Już za ok 50zł możemy znaleźć skrzynkę, która z powodzeniem zabezpieczy nas dobytek. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że to tylko podstawowa wersja i możemy na rynku znaleźć wiele innych, potencjalnie trwalszych i skutecznych produktów, które jednak często są droższe.

Na cenę ma bowiem wpływ choćby sposób zabezpieczenia. Możemy zakupić kasetkę zamykaną na kluczyk, jak i taką, która posiada zamek z kodem. Im lepszej jakości zabezpieczenie, tym wyższa cena. Podobny wpływ na cenę ma jakość wykończenia, a także zastosowany w kasetce wkład. Im lepsze i im bardziej starannie wykonane, tym cena kasetki jest wyższa. 

Czy warto zainwestować w kasetkę na pieniądze?

Oczywiście, że tak. Jest to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących mniejsze firmy, hurtownie, sklepy spożywcze lub budowlane. Taka kasetka skutecznie zabezpieczy pieniądze przed złodziejem, jednocześnie dając nam psychiczny luz i spokój.