Zielony certyfikat dla domu- co warto o nim wiedzieć?

Dla pracodawców

W ostatnim czasie niezwykle popularnym rozwiązaniem stała się certyfikacja budynków. Nie tylko podnosi to pierwotną wartość całej inwestycji, w przypadku jej sprzedaży, ale również i prestiż samej nieruchomości. Warto podkreślić, że certyfikowanie nieruchomości pozwoli również skutecznie wyróżnić się na rynku, a certyfikat Dom Zielony to jeden z obecnie najpopularniejszych tego typu dokumentów w naszym kraju. Co warto więc o nim wiedzieć?

Zielony certyfikat- czym on jest?

Dom Zielony, czyli, innymi słowy, zielony certyfikat to jeden z pierwszych, całkowicie polskich projektów wielokryterialnych, który obejmuje aspekty budownictwa mieszkaniowego. Tak naprawdę jest on przyznawany inwestycjom o niezwykle wysokiej jakości pod względem ekologicznym, a także o imponującej efektywności energetycznej.

Dom Zielony https://jw-a.pl/certyfikat-zielony-dom/ to również dokument przyznawany budynkom mieszkaniowym, które potrafią skutecznie zredukować koszty użytkowania. Można śmiało powiedzieć, że obecnie zielony certyfikat spełnia potrzeby prostego, a jednocześnie niezwykle ambitnego narzędzia w rękach deweloperów oraz inwestorów, którzy chcą wyróżnić się na rynku nieruchomości.

Certyfikat ten podkreśla bowiem wartość ekologiczną budynku i wyróżnia odpowiednie zarządzanie projektami mieszkaniowymi.

Jakie korzyści niesie za sobą zielony certyfikat?

Wspomniane już zostało, że uzyskanie takiego certyfikatu to przede wszystkim prestiż dla nieruchomości, która spełnia najważniejsze założenia systemu oszczędności energetycznej oraz ekologii. Przez ten dokument, zwiększa się zatem wartość całego budynku.

Co więcej, poprzez realizację założeń certyfikatu „Zielony Dom”, deweloperzy spełniają również zadania społecznej odpowiedzialności biznesu. Działają oni bowiem w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, a nabywcy otrzymują w ten sposób budynki nie tylko ekologiczne, ale także o wiele tańsze w utrzymaniu, które jednocześnie są przyjazne dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia.