spedycja krajowa

Zastosowanie i korzyści ze spedycji krajowej: Co to jest i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Dla pracodawców

W dzisiejszym świecie łatwo jest przeoczyć znaczenie mniejszych podmiotów. Jednak gdy przyjrzeć się bliżej, istnieje mnóstwo małych firm, o których możesz nie wiedzieć – a które mają ogromny wpływ na Twoje codzienne życie. Doskonałym przykładem tej zasady jest spedycja krajowa. W życiu codziennym jest ona często uważana za coś oczywistego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest spedycja krajowa?

Spedycja krajowa to transport towarów w granicach danego kraju. Podobnie jak w przypadku spedycji międzynarodowej, towary mogą podróżować drogą morską, powietrzną lub innym środkiem transportu. Ale jak sama nazwa wskazuje, żegluga krajowa polega na przemieszczaniu towarów w granicach danego kraju. Obejmuje to miasta, miasteczka i wsie.

Więcej o spedycji krajowej: https://logit.com.pl/organizacja-transportu-logit/

Dlaczego powinieneś dbać o spedycję krajową?

Łatwo jest przyjąć za pewnik ilość przesyłek krajowych, które mają miejsce w granicach każdego kraju. Ale dla tych, których dotyczy spedycja krajowa, może ona stanowić ogromną różnicę. Żegluga krajowa może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na inne rodzaje transportu. Dzieje się tak dlatego, że większość towarów jest wysyłana drogą lądową, a nie wodną. Jeśli więc próbujesz uniknąć korzystania z długodystansowej trasy morskiej, żegluga krajowa może ci pomóc. Może również zmniejszyć ilość czasu potrzebną do dostarczenia towarów z jednego miejsca do drugiego. Dzieje się tak dlatego, że większość krajowych przesyłek odbywa się za pośrednictwem dróg, kolei lub powietrza.

Korzyści wynikające ze spedycji krajowej.

– Towary są dostarczane na czas – Jest to prawdopodobnie najbardziej oczywista korzyść z żeglugi krajowej. Jak często otrzymujesz swoje towary na czas, jeśli podróżują one drogą morską? Jest to dość rzadkie. W rzeczywistości, 99% czasu, nie otrzymasz swoich towarów na czas przez morze. Więc jeśli masz towary do wysłania drogą morską, powinieneś poważnie przemyśleć. 

– Towary są tańsze – Podczas gdy międzynarodowa wysyłka może być droga, większość krajowych wysyłek jest tańsza niż wysyłka międzynarodowa. Dzieje się tak dlatego, że spedycja krajowa polega na przenoszeniu rzeczy w granicach danego kraju. Tak więc w większości przypadków nie trzeba pokonywać długiej trasy, więc koszty są zmniejszone. 

– Unikasz ceł importowych i eksportowych – Wysyłka krajowa to świetna metoda na uniknięcie ceł importowych i eksportowych. Należy jednak pamiętać, że nadal będziesz płacić wszelkie cła, które są nakładane na towary (tak jak w przypadku wysyłki towarów drogą morską). Jednak korzystając z wysyłki krajowej, możesz zaoszczędzić pieniądze.