multichannel ecommerce

Multichannel – jak działa? Przykład i rezultaty, które przynosi

Biznes

Multichannel to strategia marketingowa, która polega na dotarciu do klienta przez różne kanały komunikacji. Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ klienci oczekują coraz większej liczby punktów kontaktowych z markami.

W jaki sposób działa multichannel? Jakie punkty styku pokrywa?

Multichannel obejmuje wiele różnych kanałów komunikacji, w tym media społecznościowe, reklamy online, reklamy telewizyjne i radiowe, kampanie email marketingowe, reklamy w gazetach i czasopismach oraz wiele innych. Wszystkie te kanały mają na celu przyciągnięcie uwagi klientów i zachęcenie ich do kupowania produktów lub usług. Duże możliwości czekają na Atomstore.

Przykład działania multichannel

multichannel ecommerce

Dzięki strategii multichannel, marka może dotrzeć do klientów na różnych etapach ich drogi zakupowej. Na przykład, klient może zobaczyć reklamę marki na Facebooku, a następnie odwiedzić jej stronę internetową, aby zapoznać się z produktami. Następnie, po wysłaniu mu newslettera z informacjami o promocjach, klient zdecyduje się na zakup produktu w sklepie stacjonarnym. Przez wykorzystanie takiej strategii marka może dotrzeć do klientów w różnych miejscach i w różnych momentach, co zwiększa szanse na zwiększenie sprzedaży.

Multichannel ważny dla lojalności klientów

Multichannel jest również ważny z punktu widzenia zwiększenia lojalności klientów. Klienci, którzy mają wiele punktów kontaktowych z marką, są bardziej zaangażowani i bardziej skłonni do ponownych zakupów. Wielu konsumentów ceni sobie możliwość komunikacji z marką na różne sposoby i o różnych porach dnia, co zwiększa ich poczucie związku z marką.

Wyzwania, które stawia strategia multichannel

Jednakże, multichannel może powodować pewne wyzwanie w zarządzaniu, ponieważ wymaga on koordynacji działań na wielu platformach. Wymaga to także odpowiedniej analizy danych, aby zrozumieć, które kanały są najskuteczniejsze dla danej marki i dla jej klientów.