Urządzenie ograniczające zużycie prądu – o tym należy pamiętać!

Dla pracodawców

Po pierwsze, musimy odróżnić energię od mocy. Moc to oczywiście zużycie energii na jednostkę czasu. Wytwarzanie ciepła zależy od zużycia energii. Z drugiej strony żywotność baterii w większości zależy bezpośrednio od zużycia energii.

Praktyczne zużycie energii

Ogólnie rzecz biorąc, będziemy używać terminu moc jako skrótu dla energii i zużycia energii, rozróżniając je tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Moc i energia są ze sobą ściśle powiązane, ale popychają różne części projektu. Energia wymagana do obliczeń jest niezależna od szybkości, z jaką wykonujemy tę pracę. Zużycie energii jest ściśle związane z żywotnością baterii.

Moc to energia na jednostkę czasu. W niektórych przypadkach https://jw-a.pl/2019/09/jak-ograniczyc-zuzycie-energii-w-budynkach-komercyjnych/, takich jak pojazdy, które działają z generatora, możemy mieć ograniczenia całkowitego zużycia energii przez platformę. Charakterystyka wysokiego poziomu zużycia energii przez procesory i inne elementy systemu pochodzi z obwodów użytych do budowy tych komponentów. 

Tryb wyłączania zasilania daje możliwość znacznego zmniejszenia zużycia energii, ponieważ zazwyczaj będzie on wprowadzany przez znaczny okres czasu. Jednak przejście do trybu wyłączania zasilania, a zwłaszcza z niego nie jest bezpłatne – kosztuje zarówno czas, jak i energię. Przejście na wyłączanie lub włączanie zużywa czas i energię, aby prawidłowo kontrolować wewnętrzną logikę procesora. 

Podsumowanie

Pobór mocy procesora składa się zarówno z elementów dynamicznych, jak i statycznych. Wśród nich statyczny pobór mocy zależy od temperatury rdzenia. Na prąd upływu procesora wpływa z kolei technologia procesowa, napięcie zasilania i temperatura. Wraz ze wzrostem zużycia energii przez procesor wzrasta temperatura procesora. Ten wzrost temperatury zwiększa prąd upływu, co z kolei zwiększa zużycie energii przez procesor statyczny.